Про терміни придатності корейської продукції
Ми звикли до того, що на всій продукції описується дата закінчення терміну придатності, а іноді і дата виробництва одночасно. На корейських засобах, навпаки, в 90% випадків вказується тільки дата виробництва, яка показує, коли був випущений товар. Розташування цифр в позначенні дати у корейців відрізняється від того, до чого звикли ми! На всій корейській косметичній продукції пишеться РІК. МІСЯЦЬ. ЧИСЛО. і ніяк не навпаки!!! Наприклад: 21.09.28 – це 28 вересня 2021 року.
Що означають ієрогліфи на баночці:
Термін придатності – 까지.
Дата виготовлення – 제조.
Позначення на латиниці:
MFG (Manufacturing) – дата виробництва;
EXP (Expiration) – закінчується термін зберігання.
У кожної косметичної марки своє шифрування терміну придатності. Необхідно пам’ятати, що мінімальний термін придатності нерозпечатаної продукції – 3 роки від дати виробництва, у сонцезахисних засобів – 2 роки від дати виробництва. Після розкриття упаковки рекомендується дотримуватися терміну, вказаного разом із значком:
Таблиця рекомендованих термінів і умов зберігання косметики після відкриття заводського пакування (першого використання):
Тонік / лосьйон / молочко / емульсія – 12 місяців у прохолодному місці.
Есенція / сироватка – 8 місяців в темному місці.
Крем – 12 місяців у прохолодному місці.
База під макіяж / тональний крем / ББ крем – 12 місяців у прохолодному місці.
Консилер / коректор – 12 місяців у сухому, прохолодному місці.
Пудра – 3 роки, періодично промивати або змінювати спонж / пуховку.
Тіні / рум’яна – 12 місяців.
Блиск для губ – 6 місяців.
Підводка для очей – 12 місяців, пензлик періодично промивати або протирати серветкою.
Туш для вій – 6 місяців.
Очищуючі засоби / пінка / маска / скраб / пілінг – 1 ~ 1,5 року.
Захист від сонця – 4 ~ 12 місяців, зберігайте в холодному місці.
Лак для нігтів – 12 місяців, після довгого зберігання струсити перед використанням.
Природні шампуні та гелі для душа – 6 місяців.
Рекомендації по зберіганню:
Оптимальна температура зберігання для більшості видів косметики — +12 градусів. При температурі вище +25 градусів підвищується ризик розмноження бактерій, при температурі 0 або нижче компоненти в складі замерзають і втрачають властивості.
Правила зберігання:
- кладіть тональний крем в темному прохолодному місці, в ідеалі потрібно використовувати спеціальний міні-холодильник для косметичних продуктів.
- уникайте перепадів температур.
- щільно закривайте баночку.
- регулярно промивайте спонж, пензлі й інші засоби нанесення тонального крему.
- перед нанесенням ретельно мийте руки або використовуйте спеціальні косметичні шпателі.
- використовуйте кришку-прокладку для круглих банок, яка йде в комплекті — вона додатково захищає від пилу, забруднень і бактерій.
- використовуйте креми з дозаторами або у вигляді спрею — вони будуть закриті і захищені від впливу ззовні.
Ще потрібно відзначити той факт, що галузь корейської косметики – дуже швидко розвивається. Величезна конкуренція штовхає бренди невпинно розробляти нові засоби і вдосконалювати вже сформовані хіти. Якщо бренд довгий час не міняє дизайн або формулу своїх засобів, значить він не застосовує нові технології і не дбає про вдосконалення продуктів. У цьому випадку він втратить багатьох клієнтів. Таким чином, в даний час, засоби у брендів змінюються хоча б раз на рік (ззовні або з оновленою формулою). І якщо засіб оновлюється раз в рік, і Ви придбали його протягом терміну випуску, у Вас в запасі в будь-якому випадку залишиться більше року використання. Саме тому корейські бренди ставлять дату виробництва. Ви фізично не зможете придбати засіб з терміном придатності, що закінчується, тому що під кінець терміну він буде вже 1 або 2 рази перевиданий. Виходить, що і за датою виробництва ми можемо так само визначити версію продукту.